Denis Daniel

Ahoj Daniel, sme radi, že si prijal ponuku na tento rozhovor. Prosím, predstav sa naším čitateľom.

Ahoj mám 18 rokov a študujem, no mám dlhodobú brigádu keďže rybárstvo nie je lacný koníček.

No, to vie asi každý rybár.

Väčšina rybárov to určite vie. No v dnešnej dobe sú aj rybári, ktorí chytajú na klasiku a je im jedno, či majú výbavu za 1000 eur alebo 20 eur.

Ako každý z nás, si rybár. No svoje hobby si povýšil na trochu vyššiu úroveň. Preto sme si ťa koniec koncov vybrali pre rozhovor. Môžeš o tom povedať niečo viac ?

Tak určite pre mňa rybárstvo posledných pár rokov naberá na úplne iných obrátkach ako u bežného rybára, ktorý chodí k vode oddychovať. Myslel som to tak, že chodím aktívne na preteky a taktiež chytám pre značku JET Fish. Mnohokrát moje výpravy s oddychom nemajú nič spoločného... Niekedy sa prihodí, že na výprave sa týždeň poriadne nevyspím pretože ryby sú v neuveriteľnej aktivite a niekedy môžem robiť čokoľvek a rybe sa jednoducho nechce ... Môžem to zhrnúť do jednej vety: Kaprárina to je drina

Chytať ryby pre známu rybársku značku, to znie veľmi atraktívne. Na prvý pohľad to vyzerá ako sen každého rybára. No čo to vlastne obnáša ?

V podstate nič zložité, ja osobne chodím po výpravách a snažím sa robiť firme dobré meno. Ak mám za sebou úspešnú výpravu, prípadne viacero, tak sa snažím moje zážitky prezentovať v podobe článku v časopise, snažím sa písať tak, aby to čitateľa zaujalo. Osobne nepodporujem články, ktoré sú napísané formou "prišiel som nachytal som odišiel som " Snažím sa vždy môj článok obohatiť nejakou vychytávkou, testom prípadne niečím úplne novým.

Teda vychádzky k vode testera ako si ty sa v podstate od vychádzok bežných rybárov nemusia veľmi líšiť. Teda okrem toho, že chytáš vybavením Jet Fish. Miesto a spôsob lovu atď. si vyberáš sám ? Alebo máš za úlohu testovať vybavenie za nejakých podmienok (miesto, čas, druh rýb)?

Môžu ale nemusia ... áno miesto spôsob lovu si vyberám sám. Osobne si neviem predstaviť to, aby mi niekto v jednom kuse diktoval kde mám ísť na ryby. No niekedy sa s chalanmi dohodneme kam by sa oplatilo ísť a ideme tam spoločne.

Udice nahodené

Myslíš si, že si svojími výpravami pomohol Jet fishu nejakým spôsobom inovovať ich produkty ? Alebo aká je vlastne podstata toho "byť testerom" ? Veľa rybárov ani nevie, aká je ich úloha. Aká je vlastne- testovať produkty, aby sa mohli vylepšovať, či robiť dobré meno firme vďaka lovu na pretekoch pod ich značkou, písaniu článkov atď... Ako to je ?

Testerstvo je v podstate u každej firme iné, nemyslím si, že osobne ja mám za úlohu inovovať Jardové produkty od toho sú ľudia z väčšími skúsenosťami ako mám ja. Takisto som sa nedostal na tak vysoký "level" pretože nie som v Teame až tak dlho. Osobne sa skôr snažím robiť dobré meno firme v podobe článkov, pekných úlovkov, rôznych akcii pre deti a podobne ale možno za pár rokov budem o spomínaný "level" vyššie, to závisí len odo mňa.

Čo teda robí tester na vyššom leveli ? Čo musíš urobiť preto, aby si sa tam dostal ?

Tester na vyššom leveli sa podieľa na vývine nových a lepších produktov, ich testovaniu na popredných európskych vodách ako je Orient, Raduta, Madine, a ďalšie. Ja osobne sa nechcem silou mocou dostať úplne hore ale ak sa mi to podarí tak to určite neodmietnem. S produktmi Jet Fish som počas posledného obdobia zažil prekrásne zážitky nabral veľa nových skúseností a osobne som rád, že som momentálne tam, kde som.

Znie to logicky. Vyššie si sa zmienil o kaprárine, je to to, na čo sa zameriavaš ?

Áno, posledné 4 roky sa venujem kaprárine. Začínal som však so sumčiarinou, no ak mám čas, tak 1- 2 krát do roka vybehnem na dlhšiu výpravu za sumcami.

Aký je tvoj "osobák" ?

U kapra je to 17 Kg a 93 cm ale bolo mnoho mnoho kaprov nad 20, ktorí mi ušli. Bolo to spôsobené mojou nerozvážnosťou a komplikovanými montážami, ktoré neboli tak učinné. U sumca je to 56 Kg a niečo málo cez 200 Cm.

Team Daiwa

To sú veľmi pekné úlovky. Aký máš názor na športový rybolov ?

Tak na naše pomery určite áno ale viem aj o väčších exemplároch, ktoré plavú v našich vodách.

Môj názor je, že veľmi veľa ľudí sa tomu začína venovať. Podľa mňa k športovému rybolovu patrí aj neodmysliteľne "vierovyznanie" chyť a pusť. Ja sa riadim tým heslom veľmi dlhú dobu ale je mi strašne ľúto, že medzi nami rybármi sú aj takí, ktorí dokážu zabiť rybu kapitálnejších rozmerov. Sám som bol svedkom zopár takýchto pre mňa dosť nepríjemných zážitkov. Bolo mi naozaj do plaču ako som videl rabovanie Váhu. Ja osobne si párkrát do roka zoberiem od vody 2 3 menších kapríkov, prípadne vianočného kapra. Myslím, že mám na to právo, no ani jedna ryba nepresahuje hmotnosť 3 kg- to je moja zásada. Myslím si, že by niektorí ľudia mali začať sami od seba a uvedomiť si, že ak to pôjde takto ďalej, tak za zopár rokov nebude u nás čo chytať. Treba myslieť aj na ďalšiu generáciu. Pripadá mi to ako by niektorí rybári boli banda chamtivcov, ktorí stále nemajú dosť a sú nenásytní. Ja s tým nenarobím asi nič ale čo nie je môže byť. Odmalička mám k športovému rybolovu vzťah, je pre mňa niečím výnimočným. Mám samozrejme aj kladný vzťah k zvieratám a prírode.

S týmto môžeme len súhlasiť. Dúfame, že naša stránka povzbudí ďalších športových rybárov, aby dali o sebe vedieť a športový rybolov takto podporili. Tak a posledná otázka: Kam sa chystáš na najbližšiu rybačku ?

Určite to bude rieka Dunaj, neviem, či sa ešte dostanem na celý týždeň k vode ale ak nie, tak na 3 dni určite. Pred 2 týždňami som mal naplánovanú výpravu na spomínanú rieku ale kvôli chorobe som to musel odložiť iný termín. Vyzerá to tak, že sa k vode dostanem začiatkom decembra, tak sa už neviem dočkať.

Ďakujeme za rozhovor. Team sportovyrybar.sk

Sme spoľahlivý predajca a katalóg tovaru na internete. Na Sportovyrybar.sk nájdete známe produkty od renomovaných výrobcov. Tovar je možné vyskúšať a vrátiť, ak by napr. nesedela veľkosť. Nakupovanie nebolo nikdy jednoduchšie. Vyberajte zo širokej ponuky tovaru na Sportovyrybar.sk.
Vyberajte z ponuky
36581
produktov
244
overených dodávateľov
Top akcie a zľavy na vybraný tovar
© Copyright 2018 - 2021 - 
Športovyrybár.sk