Woblery vyrábame z mäkkého dreva, najlepšie lipového alebo balzového.

Na lipový hranol obkreslíme podľa vopred pripravenej šablóny, získanej obkreslením želaného tvaru, telíčko woblera, ktoré následne nožíkom nahrubo vyrežeme a napokon dohladka vybrúsime jemným šmirgľom.

Nakreslený

Orezaný

Obrunený

Narezaný

Pílkou vyrežeme drážku na vloženie drôtika a lopatky.

Drôt a lopatka

Drôt s očkami vyrobíme tak, ako môžete vidieť na obrázku. Vyrežeme lopatku - ja používam lexan, hrúbky 1mm. Lopatku si vytvoríme takú veľkú aký hlboký ponor chceme s woblerom dosiahnuť. Pripravíme si olovko na vyváženie, ktoré vložíme do prednej časti telíčka.

Zalepený

Drôt, olovo a lopatku vložíme do vnútra telíčka, zalepíme dvojzložkovým lepidlom a vytmelíme tmelom na drevo. Po zaschnutí všetko dôkladne vybrúsime a pripravíme na striekanie.

Pripravený

Nastriekaný

Woblery môžeme namaľovať štetcom, nalakovať lakom na nechty alebo nastriekať airbrushovou pištoľou. Ja používam modelárske farby a želaný odtieň si namiešam. Následne po nastriekaní nanesiem 3 vrstvy lodného laku.

Po týždni schnutia sú woblery pripravené na lov.

Hotový

Strieborný a čierny

Sme spoľahlivý predajca a katalóg tovaru na internete. Na Sportovyrybar.sk nájdete známe produkty od renomovaných výrobcov. Tovar je možné vyskúšať a vrátiť, ak by napr. nesedela veľkosť. Nakupovanie nebolo nikdy jednoduchšie. Vyberajte zo širokej ponuky tovaru na Sportovyrybar.sk.
Vyberajte z ponuky
36581
produktov
244
overených dodávateľov
Top akcie a zľavy na vybraný tovar
© Copyright 2018 - 2021 - 
Športovyrybár.sk