Ako si zorganizovat prostor v garáži

workshop 2608390 1280

Garáž, dielňa, záhradná kôlňa. Či už trávite ako kutil radi čas kdekoľvek, vždy by ste mali mať priestor nejako usporiadaný. Hoci môžete namietať, že garáž je primárne na auto, nie je tomu tak úplne.

Často do garáže dávame veci, na ktoré nie je inde miesto. Budete tak musieť vyčleniť priestor aj na autokozmetiku, sadu zimných pneumatík, záhradný nábytok, rybárske potreby, kosačky a ďalšie veci. Ako nemať v garáži chaos?

TIP: Na malé drobnosti, napríklad aj navijáky, väčšie návnady či háčiky na ryby, sa vám v zídu lacné drevené debničky, ktoré nájdete na Biano.sk.

Veci nedávejte na zem, ale na stenu 

Základným pravidlom je, aby ste nehromadili zbytočne veľa vecí na podlahe garáže či vašej dielne. Tá je veľmi cenná a už je na nej aj tak dosť vecí od auta až po záhradnú kosačku. Všetko, čo môžete, skúste umiestniť na steny, do regálov s bedničkami alebo na závesné háky.

Pomocou nástenných líšt, políc, rybárskych stojanov vytvorte priestor, ktorý vám bude úplne vyhovovať. Vždy zohľadnite, aké veci vôbec v garáži máte a koľko miesta si na ne potrebujete vyčleniť. Od toho sa odpichnite v usporiadaní organizérov, regálov i líšt.

Regály sú neoceniteľný pomocník 

Aby ste sa do garáže vošli, mali by ste veci mať vždy na svojom mieste. Veľmi praktické sú kovové regály, ktorý vám tento poriadok pomôžu udržať. Na umiestnenie väčšieho náradia, vrtákov aj sezónnych vecí sú ideálne označené plastové boxy. Na prvý pohľad tak budete vedieť, čo v nich je a už sa nestane, že budete nekonečné hodiny hľadať vianočné ozdoby alebo svetielka na dom.

Stojany hrají prim

Stojany vám tiež pomôžu udržať poriadok vo vertikálnom duchu. Môžete na ne totiž umiestniť všetky lopaty, hrable alebo rýle. Menšie nástenné stojany využijete napríklad na skrutkovače.

Vertikálne organizéry 

Vertikálne nástenky sú mimoriadne flexibilným pomocníkom. Dokážu zorganizovať veľké množstvo drobných vecí, ktoré si môžete usporiadať podľa svojho gusta. Môžete ich upevniť na stenu, alebo v podobe zvislých deličov s otvormi skladovať v pracovnom stole a pomocou vysuvacieho mechanizmu ich zase umiestniť späť.

Workshop 66823 1280

Stropné kontajnery

Fajn vychytávkou, ako ušetriť veľa miesta, bývajú tiež stropné kontajnery, ktoré vám ponúknu stropný úložný systém, praktické riešenie pre každú garáž - najmä tú malú.

Háčiky a nástenné boxy 

Pri nástenných systémoch ešte môžeme chvíľku zostať. Prakticky využijete háčiky na jednotlivé kusy náradia, nástenné boxy zase schovajú drobné skrutky, matice, hmoždinky a klince.

Pracovná plocha 

Nezabudnite v tom všetkom organizovaní na pracovnú plochu. Ponk by mal byť dostatočne vysoký, aby vás nebolel chrbát. Ideálne pracovné stoly sú tie s nastaviteľnou výškou, ktoré môžete prispôsobiť podľa seba. Pracovná plocha by mala byť z odolného materiálu. Obľúbené sú drevené stolové dosky, ktoré sú takmer nezničiteľné - a vždy sa dajú prebrúsiť a prelakovať.

Sme spoľahlivý predajca a katalóg tovaru na internete. Na Sportovyrybar.sk nájdete známe produkty od renomovaných výrobcov. Tovar je možné vyskúšať a vrátiť, ak by napr. nesedela veľkosť. Nakupovanie nebolo nikdy jednoduchšie. Vyberajte zo širokej ponuky tovaru na Sportovyrybar.sk.
Vyberajte z ponuky
36581
produktov
244
overených dodávateľov
Top akcie a zľavy na vybraný tovar
© Copyright 2018 - 2021 - 
Športovyrybár.sk