Keďže sa u nás rybárči vo veľkom, tak je samozrejme že aj naša 3 ročná dcérka má rybársky lístok. No Ako všetky deti ani naša neobsedí na zadku a nie to ešte po tichu :). Nie som zástanca názoru, že keď je na brehu hluk ryby neberú a ani sa mi to nepotvrdilo. Ako teda prebieha takáto rybačka? Pre tých, ktorí ešte deti nemáte, alebo ich nechávate doma lebo chcete mať od nich pokoj mám pár rád.

Všetko začína ešte doma, okrem bežného rybárskeho vybavenia je dobre pribaliť pár drobných hračiek (Krpatej beriem vždy aspoň 2, rýchlo omrzia), dostatok tekutín hlavne v lete, jedlo (ak nie je po ruke bufet s hot-dog - om), šiltovku alebo iný dekel na hlavu...

Miesto na rybačku vždy vyberáme tak, aby bol ľahký terén, predsa len dieťa je dieťa a asi nikto nechce aby mu tresklo do vody. Keď už sme si miestočko vybrali, je dobre ho pre istotu pozrieť a odstrániť prípadné nebezpečné odpady ako rozbité sklo a pod. Povedzme si úprimne nie každý rybár a nie len rybár pozná vrecia na odpad. Teraz sme už hádam zabezpečili pohodlie svojím potomkom. Kým sa my rozkladáme a vybaľujeme, dieťa samozrejme svoju zvedavosť nepoprie a začne sa motať tam kde netreba.

Treba ho zabaviť , či už hračkou alebo ako ja robím: Veronká, choď natrhať kvetinky urobíme venček. Už sa pletie venček, udice nahodené, všetko ako má byť, vtedy príde na rad občerstvenie kinder zase naberá sily a začína sa nudiť. Pri každej vode sú kamene a tiež drevo, kde je problém? Z kamienkov sa predsa dá aj hrad spraviť, z paličiek a silonu loďku... Po čase je zase dobrý aj bič a potom to už ide všetko dokola.

Kinder rybačka zväčša netrvá dlho 4-5 hod. Naposledy sme na kinder rybačke boli 20.7.2012 – Štrkovec, Bratislava. Chytali sa kapre, manžel na 2 udice – boile, ja na 1 udicu ( s malou je aj to dosť) tiež boile. Na pravo 10m dôchodca, na ľavo 10m dôchodca chytali na dôchodcovskú klasiku – kukurica, pufiny. Malej to vôbec neprekážalo ani si ich nevšímala, deduškovia boli komunikatívni. Pochválili sa s úlovkami vnúčat, porozprávali nám životopis a zrazu ...pípač...

Všetci spozorneli, Andrej (to je môj manžel) vyštartoval k udici a zasekol. Ryba bojovala o život, začala ťahať doprava k prekážkam a úkrytu. Zdolával ju ,neviem, ani asi 10 minút, zas čo sa bude s 30 silonom s jedným kaprom hodinu hrať?

Priniesla som mu podberák, deduškovia samozrejme počas zdolávania komentovali, malá kričala, Andrej stále niečo chcel, malá mi stále behala za zadkom.. no taká bežná chaotická akcia :). Zrazu ale začal pišťať aj druhý signalizátor a cievka skoro vyletela z navijáka, toto už bola jazda. Andrej ešte stále podberákom nahánal kapra pri brehu, tak som mu to sekla, ryba zase začala ťahať doprava. Zdolávam si, zdolávam a zrazu môj milovaný manžel chce fotku, tak som poprosila deduško z pravej strany nech ho teda ťahá von on. Deduško nenamietal a ochotne sa chytal udice.

Krásavec, prvý kapor 75 cm, malá sa tešila, ešte mal háčik v hube už ho bozkávala. Spravila som zodesať záberov, pustili sme kapra späť do vody a šup druhého vyťahovať.

Manžel s kaprom

Hore a dole prvý kapor 75 cm

Prvý kapor

Andrej zdolával druhého kapra. Tento už bol o čosi menší, no za to teda bojoval za 2 🙂 Krásny zdravý kaprík s mierou 62 cm.

Kaprík 62 cm

Takže opäť som pofotila a šup, šup do vody s ním nech si pláva. Konečne si zapálim v pokoji, Andrej dával nové nástrahy na háčik a nahadzoval (samozrejme že tej mojej sa ani nechytili, v duchu som si tak vravela že im už dám na háčik niečo z nášho občerstvenia). Malá si konečne na sekundu sadla do svojho rybárskeho kresielka.

Andrej nahodil prvú udicu, počkal na olovo a dal ju do stojanu. Práve zaťahoval zarážku na druhej udici a v tom sa zase ozval známy zvuk. Pi...pi....píííííííííííííííí.... to bola jazda, cievka revala a dedovci sa ani nestihli pozrieť, Andrej sa otočil, sekol chvíľku sa držal no ale kaprík sa odopol. Andrej plný adrenalínu, konečne nahodil obe udice a sadol si. Po dlhšom ničnerobení a kokošení sa s malou, sa ozval signalizátor znova. Nasledoval zásek a zdolávanie.

Kaprík sa nezaprel, odkukal od kamošov ťahy a tiež začal ťahať doprava. Tento krásny kaprík mal 64 cm. Malá zase rybyčku vypusinkovala, pohladkala a šup s ňou tam kam patrí. Pobudli sme ešte chvíľku a išli sme dom.

Andrej s kaprom

Kapor zpredu

Všetky kapre sa v priebehu 1 hodiny, presnejšie časy jedine z fotiek

Kapor 1. 75 cm fotený o 15:54

Kapor 2. 62 cm fotený o 15:58

Kapor 3. 64 cm fotený o 16:48

+ odopnutý niekde v strede

Tlak bol ustálený celý deň a jeho hodnoty sa pohybovali 995-999,9 hPa (milibars)

Háčiky kaprárske s protihrotm č. 4, no značku už neviem.

A boile od starbaits + dip.

Pri ulovení prvých dvoch kaprov bola hodnota 997,250000 (a viem to lebo mám barometer v telefóne :))

Potom som to už nesledovala.

Veľa krásnych úlovkov Vám prajem a Petrov zdar!

Sme spoľahlivý predajca a katalóg tovaru na internete. Na Sportovyrybar.sk nájdete známe produkty od renomovaných výrobcov. Tovar je možné vyskúšať a vrátiť, ak by napr. nesedela veľkosť. Nakupovanie nebolo nikdy jednoduchšie. Vyberajte zo širokej ponuky tovaru na Sportovyrybar.sk.
Vyberajte z ponuky
36581
produktov
244
overených dodávateľov
Top akcie a zľavy na vybraný tovar
© Copyright 2018 - 2021 - 
Športovyrybár.sk