V dňoch 16. - 19. 8. 2012 prebehol na súkromnom rybníku Asuán pretek medzi mladými kaprármi Asuán junior cup 2012, ktorého sa náš tím Mivardi v zložení Petr Hviezda, Tomáš Muchárik a Patrik Vlček tiež zúčastnil. Ako pre nás závod dopadol, sa dozviete v nasledujúcich riadkoch ...

Ako pred každým závodom, tak aj pred týmto som bol už týždeň dopredu nervózny. Dni v práci vôbec neubiehali, v duchu som stále premýšľal, čo ešte všetko potrebujem. Každý deň prebiehalo aj niekoľko telefonátov s mojimi tímovými partnermi, aby sme sa uistili, že máme všetko potrebné a môžeme vyraziť. Už som horel nedočkavosťou, kedy konečne príde štvrtok. Konečne mám v práci padla a môžeme vyraziť.

Rýchlo ešte naskladať tú hromadu vecí do auta a už si to šinieme - smer Moravské Budějovice, kde sa mám stretnúť so svojim parťákom Patrikom. Dorazíme na miesto stretnutia. Kolega už je tiež celý netrpezlivý. Po krátkom pozdravení na nič nečakáme a upaľujeme na Asuán. Pri príchode vidíme, že okolité tímy tiež dorazili. Ideme sa zaregistrovať.

Náš tretí člen dorazí až zajtra ráno. My sa odoberáme do auta a začína to, čo pred každým pretekom neznášam. Čakať až do rána na vyžrebovanie. Ostatným to možno tak nepríde, pretože sa väčšinou bavia až dlho do noci, ale toto si pred žiadnym pretekmi nedovolím. Vždy idem radšej skoro spať, aby som mal na nasledujúce dni dosť síl. Takže okolo deviatej večer s Patrikom si ideme ľahnúť. Snažím sa zaspať, ale ako vždy mi to nejde ... Hlavou mi beží spomienky na nevydarený minulý ročník a želám si, aby som mal ráno šťastnú ruku pri žrebovaní. Nakoniec aj tak hlboko zaspávam.

Budí ma až zvuk budíka. Je 6h ráno a zostáva už len jedna hodina do žrebovania. Nervozita by sa vo vzduchu dala krájať. Konečne doráža aj náš posledný člen tímu Tomáš so svojím otcom. Ešte spoločne vypijeme rannú kávu a ideme losovať. Ako vždy nás usporiadatelia privítali, dodali niečo málo k pravidlám a mohli sa ťahať čísla.

Tento rok je oproti vlaňajšiemu ročníku len 18 tímov, takže sa žrebuje len z 18-tich čísel. Najprv sa losuje poradie a potom číslo, na ktorom budeme loviť. Konečne prišiel rad aj na náš tím. Preberám na seba plnú zodpovednosť a idem na to. Ťahám z vrecka číslo 18. Zaryto pozerám na dvojčíslie a snažím sa presvedčiť jednotku alebo osmičku, aby niekam zmizli.

Prevládajú u mňa mdloby spoločne so zlosťou a okamžite všetky moje nádeje spadli na bod mrazu. Nezostáva než čakať, čo na nás zostane za číslo. Sú to hotové muky. Sedemnásty tím má možnosť vytiahnuť si buď lovné miesto 13, kde sme boli minulý ročník (verte mi, tá keby na nás ostala, tak ma asi odvezú), alebo miesto č 1 - "top flek" u hrádze. Kapitán z tímu pred nami ide losovať.

Otvára krabičku až jeho zvesenie hlavy je nám jasné, že vytiahol 13. Takže: "Juchuu!," ideme k hrádzi. Nemôžeme ani uveriť tomu, že na nás toto luxusné miesto jednoducho zostalo. Zároveň sme ale o to nervóznejší, či dokážeme toto skvelé miesto využiť. Všetci sa presúvame na svoje miesta a do 9h máme čas na prípravu.

Ako vždy pre nás začína obvyklá rutina pripraviť prúty, nádväzce, rozmiešať kŕmenie atď. Všetko máme hotové akurát vo chvíli, keď prichádza výstrel, oznamujúce štart pretekov. Nahadzujeme prúty a začíname kŕmiť. Na tento závod sme si priviezli kŕmenie od firmy Mivardi. Všetko sme chceli staviť na osvedčené veci, takže sme vzali boilies z rady Champion platinum v príchuti Vyzutí Tonda, ďalej potom methodmixy, guličkové pelety, aminoliquidy, pasty atď. Stavili sme na toto šialené smradľavé boilies hlavne preto, že má síce pomalší rozjazd, ale potom, až ho kapry začnú prijímať, to stojí za to!

Všetko bolo vo vode a nám neostávalo nič iné ako dokrmovať a čakať, kedy Tonda začne pracovať. Celý deň sme boli bez kontaktu s rybou. Vedeli sme, že to bude chvíľu trvať.

Junior Asuan Cup 2012 IV.

Okolité tímy už nejaké bodované ryby mali a my stále nič. Všetci okolo už si asi hovorili, čo u tej hrádze robíme. Hypnotizovali sme Swinger očami, nech už konečne príde záber. Okolo 6h v podvečer to prišlo. Prvý bodovaný kapor, ktorý na asi 2h odštartoval kolotoč, kedy sme sa stretávali len cestou k prútom. Ako napísal niekto do online prenosu: Tonda sa konečne vyzul. Po každom zábere sme dokrmovali pár guličiek boilies, čo skvele fungovalo.

Junior Asuan Cup 2012 III.

Junior Asuan Cup 2012 II.

Ako rýchlo zábery prišli, tak aj ustali. Boli sme ale už o niečo málo pokojnejší, že máme pár kíl na konte. Na závodné pole padla tma. Nemyslite si však, že padne tma a pri pretekoch sa ide spať, žiadne také. Síce možnosť ísť spať máte, to záleží čisto na vás, ale ako sa hovorí "spiaci pretekár - mŕtvy pretekár". My sme každopádne spať nešli. Prúty mlčali a tak sme chystali náväzce, PVA pančušky a všetky nevyhnutnosti, ktoré potrebujeme k lovu dopredu pripravené , pretože až sa to rozjazdí, nemáte na takéto veci čas.

Aj keď sme skúšali všetko možné, do rána sme bez kontaktu, čo nám robí vrásky na čele. Nevieme, koľko kíl nachytali okolité tímy. Pri rozvidnievaní sa však prilepil swinger k prútu a začal opäť neskutočný kolotoč, ktorý trval skoro až do obeda. Len sme kŕmili, zdolávali, podopierali, vážili a nahadzovali stále dokola. Bol to neskutočný blázninec. Medzi menšími bodovanými rybami sa nám podaril aj ozajstný krásavec - lysec 16kg, ktorý nám zatiaľ držal aj najťažšie rybu závodu.

Junior Asuan Cup 2012 I.

Potom zas nastala odmlka, kedy sme robili len náhodné bodované ryby. Vkladali sme teda nádeje do podvečera. Ten však bol slabší než ten predošlý a nocou sme si neboli vôbec istí. K tomu všetkému bolo vyhlásené embargo na výsledky, takže napätie sa stupňovalo. Cez noc to zas nebola žiadna sláva, takže sme museli všetko staviť na ráno. Po ďalšej prebdenej noci u prútov opäť začíname z posledných síl makať naplno.

Vieme, že susedom to v noci išlo veľmi dobre, a tak musíme vydrieť maximum. Kŕmime, čo nám sily stačia a našťastie s nami ryby spolupracujú. Opäť sme v tom pravom pretekárskom kolotoče. Síce už pomaly melieme z posledného, ale nevzdávame sa. V 11 h výstrel oznamuje koniec závodu. Doslova si odfúkavam, že už je to za nami.

Sme celí napätí, ako sme dopadli. Máme tušenie, že by to mohlo vyjsť, ale predsa len je tu ešte ten hlodavý červíček pochybnosti. Rýchlo všetko pobalíme a ideme k hlavnej chate na obed. Máme čas do 13h, kedy prebehne vyhlásenie. Po chutnom obede sa presúvame k chate do tieňa a čakáme na vyhlásenie. Toto je druhá najhoršia časť na všetkých pretekoch - čakať na to, ako ste dopadli. Minúty vám pripadajú ako hodiny a všetko sa hrozne vlečie. Konečne je to tu.

Všetci sme sa zliezli pred hlavnou chatou. Usporiadatelia nám poďakovali za skvelú atmosféru pretekov. A vrhli sa na vyhlasovaní cien. Ako vždy sa začína od 4 miesta dole a potom od 3 hore. A ako to všetko dopadlo?

Na 3.mieste skončili naši susedia Mikbaits Veľké Pavlovice, ktorým utieklo druhé miesto len o chlp, ale "Klobúk dole, chalani, super výkon!" Na 2. mieste skončil Nikl tím. A potom sa konečne prešlo na vyhlásenie prvého miesta. Z úst vyhlasovateľa sa vinula tá najkrajšia veta, ktorú som počul. Na prvom mieste skončil tím Mivardi, ktorý nachytal cez 400kg bodovaných rýb. Boli sme neskutočne šťastní. Konečne nám to raz vyšlo.

Junior Asuan Cup 2012 V.

Junior Asuan Cup 2012 VI.

Ešte nesmiem zabudnúť na najťažšie rybu závodu, ktorú nám vyfúkli chalani z tímu Asuán junior, ktorí chytili kapra, ktorý vážil 19,02 kg, čo je super úlovok 🙂

Junior Asuan Cup 2012 VIII.

Chcel by som poďakovať Českomoravskému kaprárskemu spolku, že organizuje tento skvelý závod, všetkým rozhodcom a ľuďom, ktorí sa nejako na tomto preteku podieľali. Chlapci vďaka! Ďalej by som chcel tiež poďakovať firme Mivardi za poskytnuté kŕmenie a veľká vďaka patrí aj všetkým, ktorí nám držali palce a fandili nám 🙂

Junior Asuan Cup 2012 IX.

Sme spoľahlivý predajca a katalóg tovaru na internete. Na Sportovyrybar.sk nájdete známe produkty od renomovaných výrobcov. Tovar je možné vyskúšať a vrátiť, ak by napr. nesedela veľkosť. Nakupovanie nebolo nikdy jednoduchšie. Vyberajte zo širokej ponuky tovaru na Sportovyrybar.sk.
Vyberajte z ponuky
36581
produktov
244
overených dodávateľov
Top akcie a zľavy na vybraný tovar
© Copyright 2018 - 2021 - 
Športovyrybár.sk