Dva dni na rybách bez stanovania cez noc

dva dni na rybách bez stanovania cez noc

Je jún, koniec školského roka a my čoraz viac plánujeme stanovačky na rybách – 2/3 dňovky ale aj týždňové výpravy.

Cez víkend v sobotu sme sa vybrali na štrkovisko Geča neďaleko Košíc. Dorazili sme tam trochu neskôr, okolo 14 hod. poobede.

Ihneď sa radíme ako rýchlo rybu zaujať a zhodli sme sa na montážach s kŕmitkom a nádvazcom pozostávajúceho zo stuženej šnúrky, háčika longshank s carp´rus rovnátkom a krúžkom na háčiku priviazaného v rovine hrotu lonsghanka. Volíme si krmivo s príchuťou perník, doňho prisypávame peru zrniečok kukurice. Na viac udíc putujú kukuričky pod háčik, na ostatne udice sme ponašívali boiliesi. No po hodine lovu sme prišli nato, že kapríky najlepšie reagujú na kukuricu.


Dva kapríky, ktoré zabrali hneď po sebe.

čiže ako predpokladáte, ihneď na všetky udice putovali kukuričky. Kapríky najlepšie brali od 15 hod. do cca 16 hod. Všetky udice boli zahodená len na kukuricu, no jedna udica (Lukášova) bola vynesená pri bóji asi 80 metrov ďaleko, na boilies od firmy Tale-b príchuti brusinka/smotana.

Zábery celkom utíchli a my pri tichom posedávaní pri udiciach sme zrazu začuli dlhšie pípnutie. V tej chvíli Lukáš vstáva zo stoličky, kaprík si to pekne berie cez cievku a v tom nasleduje zásek. Hovorí: „Je tam“. Utekám po podberák aj podložku. Pokiaľ som priniesol potrebné veci na šetrné vylovenie kapra z vody, Lukáš sa už s kaprom hral pri brehu. Podberák som podal Palimu, krásne ho podobral a kaprík už ležal na podložke. Nasledovala fotka a pustenie späť do svojho domova.

Ďalšie zábery tu nebudem rozpisovať, lebo každý bol skoro taký istý a bol už len na kukuričku. Zrazu bolo už cca 20 hod. no všetci traja sa rozhodujeme, že tu ostaneme cez noc, ale je tu jeden háčik. Nemáme oblečenie na noc a ani miesto na spanie. Nakoniec konštatujeme, že sa nič nedá robiť, treba ísť domov.
Cestou domov sa dohadujeme, že prídeme aj zajtra, v nedeľu.

Je nedeľa 10 hod. doobedu a my už sedíme pri vode a užívame si terajšiu horúčavu J.
Opäť, všetky udice sú zahodené na kukuričku. Taktiku lovu sme zvolili takú istú ako predchádzajúci deň, + do krmiva sme prisypali kostné červy. Deň ubehol veľmi rýchlo. V priemere sme chytili jedného kapra za jednu hodinu.  Za dva dni sme ulovili 16 ks kaprov. Všetky mali od 48cm do 55cm.

Možno sa Vám to zdá málo, no nejde o to, aké veľké ryby nachytáte, každá ulovená ryba na rovnakú hodnotu a patrí spať vode.

PETROV ZDAR! 🙂

Daniel Zuščák , Lukáš Šverha /členovia teamu Tale-B/
& Pali Figura


Pali s lyscom, ktorý meral 55cm.

Sranda na rybách nesmie chýbať. Lukaš a Pali ma prehovorili si urobiť fešnú fotku. 🙂

Panorama nášho lovného miesta.

Sledovanie hladiny je dôležité. 

Sme spoľahlivý predajca a katalóg tovaru na internete. Na Sportovyrybar.sk nájdete známe produkty od renomovaných výrobcov. Tovar je možné vyskúšať a vrátiť, ak by napr. nesedela veľkosť. Nakupovanie nebolo nikdy jednoduchšie. Vyberajte zo širokej ponuky tovaru na Sportovyrybar.sk.
Vyberajte z ponuky
36581
produktov
244
overených dodávateľov
Top akcie a zľavy na vybraný tovar
© Copyright 2018 - 2021 - 
Športovyrybár.sk