Cez moje prázdniny sme sa zatiaľ moc na ryby nedostali. Ale jedna výprava stála za to 2.7 sme boli na jednej vode na západnom Slovensku. Asi o 17.15 sme prišli ku vode, rýchlo sme si zakŕmili na miestach, ktoré už dobre poznáme ,nahodili a až potom sme si rozložili lehátka a dáždnik.

Chcel som skúšam novokúpené boilie- Indian spice. Predchádzajúcu noc som chytal na 30 mm patentkovú boilu s pop-up brusnicou. Nemal som žiaden záber, tak som chcel vyskúšať niečo iné. Najprv som iba nahodil 2 metre od brehu k leknu lebo som si tam kŕmil s method mixom a rozpolenými boilami. Po 5-minutách som mal jazdu no bol to len asi 40 cm pleskáč. No bol to náznak toho, že sa tam ryby kŕmia.

Môj tatino skúšal svoje boilies kolínsky losos a squid octopus, ktorým veril. Bol tam s nami aj kamarát, čo tam pochytal pekné ryby. Boli sme na mieste č.6, keďže to je najväčšie miesto na jazere. Ja som si chcel ešte dobre zakŕmiť, tak som zarobil method mix, urobil som 5 gúľ a nahádzal som to na miesto kde som chytal. Okolo 20:30 mal tatino padák, ale ako zasekol tak sa ryba vypla. Zasa nahodil a čakal.

O 22:15 mal peknú jazdu a vytiahol dlhého kapra, mal 5,75 kg. Rýchlo na miesto nahádzal silno naboostrované boilie a nahodil k leknu, k protiľahlému brehu. Okolo 3:45 mal zasa jazdu. Zasekol a cítil pekný odpor. Rybu ťahal už asi 10 minút a zatiaľ sa neukázala na brehu. Bohužiaľ ako dostal rybu ku brehu tak asi 4 metre od podberáku sa odvadila. Nevadí.

Ja som čakal na záber na moju udicu. Asi o 5:40 som mal jazdu. Zasekol som a rybka pekne bojovala. Kaprík bol o 5 minút na brehu. Odmerali sme ho, odvážili, odfotili a nakoniec pustili. Bol to typický ,,lábsky" kapor, mal 8,5 kg.

Kapor 1

Kapor 2

Kapor 3

Bol som šťastný, že som chytil ďalšieho kapra z tejto vody. Boli sme do 12:15 keďže sú tam stromy a slnko tam tak nesvieti a nepáli. Boli sme šťastní, že nám vyšla ďalšia rybačka a zároveň sme sa tešili na ďalší zážitok na tejto takmer nedotknutej vode.

Sme spoľahlivý predajca a katalóg tovaru na internete. Na Sportovyrybar.sk nájdete známe produkty od renomovaných výrobcov. Tovar je možné vyskúšať a vrátiť, ak by napr. nesedela veľkosť. Nakupovanie nebolo nikdy jednoduchšie. Vyberajte zo širokej ponuky tovaru na Sportovyrybar.sk.
Vyberajte z ponuky
36581
produktov
244
overených dodávateľov
Top akcie a zľavy na vybraný tovar
© Copyright 2018 - 2021 - 
Športovyrybár.sk