Vždy ma pri prechádzkach alebo kúpaní vo Váhu fascinovali loviace Bolene. Tato ryba sa mi zdala ako nedostižná a neuloviteľná, preto som skúmal a hľadal o nej všemožné informácie.

Boleň

Boleň dravý je dokonalý dravec aj keď patrí ku kaprovitým rybám, nájdeme ho na miestach kde sú prirodzené prekážky. Ja ich rád lovím na štrkových plážach, ktoré vytvára rieka Váh. Boleň je pán svojho teritória a vôbec nie je ľahké ho uloviť.

V prvom rade sa treba pri vode správať úplne nenápadne a nevyrušiť týchto dravcov. Zvyčajne ich loví viac na jednom mieste a vytvárajú akýsi kruh, v ktorom uzatvárajú svoje obete.

Boleňe lovím na micro rotačky, ktoré si sám vyrábam, znie to možno neskutočne lebo veľa ľudí loví tieto ryby na woblere a veľké rotačky. Túto skúsenosť som získal pri tréningu na ligové preteky, kde sa chytajú hlavne mini jalčeky na 0000-ky rotačky. Na moje počudovanie som chytil viac boleňov ako jalcov, niečo na tom bude pomyslel som si a začal som sa tomu venovať ešte viac. No ale aby som nesklamal aj wobleristov, používam aj veľmi úspešné povrchové woblery od Owneru-Cultiva Zip'n Ziggy, na tieto nástrahy je

to neskutočný zážitok. Len treba vedieť ako sa táto nástraha správne vedie. Najviac sa zabavím keď je mierne prikalená voda, respektíve keď sa čistí po búrke a tak podobne.

Peter loví

Vo veľmi čistej vode sú bolene veľmi opatrné a ich lov je ťažký. Ako som už písal vyššie snažím sa splynúť s prírodou a s vodným tokom kde práve chytám. Zabrodím na požadované miesto a minimálne 15 až 20 minút sa nehýbem a čakám až okolo mňa

začnú plávať prvé beličky ,čo je znak, že ma považujú za súčasť rieky. Stalo sa mi, že boleň zalovil v takej blízkosti, že mi beličky skočili skoro do broďákov. Keď toto dokážete vytvoriť, tak je úspech viac než istý.

Ešte k náradiu- používam udice na UL prívlač, čo mi mnohí zazlievajú, no v tomto ja vidím najväčšiu zábavu. Nie je účelom rybu na ťažkú udicu nasilu vytiahnuť až na breh, ale dať jej šancu zabojovať.

Autor s úlovkom

Samozrejme toto je len môj názor, názor 15r chalana, čo sa venuje športovému rybolovu. Isto je veľa špecialistov na lov tejto nádhernej ryby...

Peter Augustín

S pozdravom Peter Augustín

Sme spoľahlivý predajca a katalóg tovaru na internete. Na Sportovyrybar.sk nájdete známe produkty od renomovaných výrobcov. Tovar je možné vyskúšať a vrátiť, ak by napr. nesedela veľkosť. Nakupovanie nebolo nikdy jednoduchšie. Vyberajte zo širokej ponuky tovaru na Sportovyrybar.sk.
Vyberajte z ponuky
36581
produktov
244
overených dodávateľov
Top akcie a zľavy na vybraný tovar
© Copyright 2018 - 2021 - 
Športovyrybár.sk