John "Shoes" Jones odhalí prečo vám priebežná montáž dopomôže  k viac záberom na revíroch s veľkým tlakom rybárov. 

Každý kto bol so mnou na rybách vie, že sústavne mením montáže, nástrahy a vlastne všetko čo by mi mohlo poskytnúť výhodu pred ostatnými rybármi.  Keď sa obzriem späť, za posledných dvadsať rokov sa veci až neuveriteľne opakujú. Najrôznejšie montáže, taktiky a štýly, ktoré som používal za starých čias, momentálne dominujú súčasnému rybolovu.  V skutočnosti ma to neprekvapuje a vlastne je to tak, ako v reálnom živote. Stačí sa pozrieť na módu. Stále ma vie pobaviť keď dnešný mladí ľudia nosia oblečenie ktoré sa nápadne podobá tomu, čo sme kedysi nosili my. Kam tým smerujem? V snahe získať záber sa nemusíme stále obzerať po najnovších výmysloch a nezvyčajných montážiach. Stačí sa pozrieť na taktiky ktoré funguje po dlhé roky. Náš šport samozrejme dozrieva a mení sa avšak stále lovíme tie isté ryby a možno aj navštevujeme tie isté revíry. Takže som sa raz rozhodol skúsiť moju niekdajšiu najobľúbenejšiu taktiku a výsledok bol ohromný.

Gumenú guličku použijeme na ochranu uzla
Gumenú guličku použijeme na ochranu uzla

Dnes si myslím, že priebežnú montáž by mal používať každý. Účinok tejto montáže bol neskutočný a chytil som takto stovky kaprov.  Avšak používať rybárov túto montáž vidím naozaj veľmi málo. Kedže väčšina rybárov používa rôzne únikové montáže a helikopterové prezentácie, priebežná montáž vám môže poskytnúť skutočnú výhodu.  Polopriebežný systém využíva hmotnosť montáže pre zapichnutie háčika do úst kapra. Montáž je samozrejme veľmi účinná avšak občas môže pracovať proti vám. Ak sa kapor pichne, ma veľkú šancu zbaviť sa háčika trasením hlavy.  Niekomu sa to bude zdať prehnané, avšak stáva sa to znova a znova. Hlavne na revíroch kde platí režim chyť a pusť a ryby sú skúsene a ostražité. Myslím si, že  v niektorých prípadoch sa kapor s háčikom v ústach pomaly hýbe a snaží sa zbaviť háčika bez toho, aby ste o čomkoľvek tušili kedže signalizátor ostáva nemý.

Ako môže v tomto prípade pomôcť priebežná montáž? V skutočnosti je úplne odlišná od únikovej alebo helikopterovej montáže. Ak kapor zoberie nástrahu s háčikom do úst, nemá šancu využiť hmotnosť montáže vo svoj prospech a ma omnoho menšiu šancu zbaviť sa háčika.

Ďalším dôvodom pre využitie tejto montáže je skvelá indikácia záberu. Signalizátor sa vám rozozvučí ihneď po tom, čo kapor zoberie nástrahu. Záber je indikovaný bez ohľadu na to, akým smerom sa kapor s háčikom vyberie.  Priebežná montáž, ako vidíte na obrázkoch,  je navyše veľmi jednoduchá.  Použiť môžete prakticky akýkoľvek tvar olova.

montaz

(Zdroj: Avidcarp UK)

Sme spoľahlivý predajca a katalóg tovaru na internete. Na Sportovyrybar.sk nájdete známe produkty od renomovaných výrobcov. Tovar je možné vyskúšať a vrátiť, ak by napr. nesedela veľkosť. Nakupovanie nebolo nikdy jednoduchšie. Vyberajte zo širokej ponuky tovaru na Sportovyrybar.sk.
Vyberajte z ponuky
36581
produktov
244
overených dodávateľov
Top akcie a zľavy na vybraný tovar
© Copyright 2018 - 2021 - 
Športovyrybár.sk