Novembrový feeder alebo Lastia vs. MD

novembrový feeder alebo lastia vs. md

Čas kaprárskych výprav skončil, teda aspoň pre mňa. Nie však kvôli počasiu, veď čo môže byť krajšie ako ráno vyjsť z bivaku a sledovať pestré sfarbenie krajiny vôkol, či dokonca námrazu na našej výbave, keď čierny blank na udiciach prekrývajú biele kryštáliky ľadu.

Feeder VII.

No je to kvôli dobe lovu kedy pri bivakovaný v novembri môžeme mať udice len 13h vo vode. Keďže som ale rybár telom aj dušou a zima mi nerobí problém tak som vymenil dlhodobé výpravy a „ťažkú kaprárinu" za krátke párhodinové vychádzky a siahol po podstatne jemnejšej technike a to po feedri.

Pred 2 rokmi som absolvoval splav Malého Dunaja a tak som mal možnosť spoznať krásy tejto vody a začalo mi hlavou vŕtať čo všetko tam pláve a ako to okabátiť. Mesiace plynuli a ja som sa snažil si získať čo najviac info o tejto vode. Študujem v BA takže bolo jasné kam budú konečne viesť moje kroky o vo voľnom čase a o víkendoch.

Na google mapách som sa snažil nájsť nejaké zaujímavé miesto kde by sa ryby mohli zdržiavať. Samozrejme hľadanie sa vyplatilo a našiel som, no bolo to trochu proti mojim zvykom, keďže stále sa snažím loviť mimo civilizáciu a teraz priamo uprostred mestskej časti BA – Vrakúňa, tzv „urbanfishing" kde ľudia chodia venčiť psov, kde sa prechádzajú v rámci nedeľných prechádzok, avšak malo to aj pozitívum. Domáci tam chodievajú kŕmiť kačky a čajky deti majú z toho radosť a mňa napadlo že to čo nestihne zjesť vtáctvo tak to by mohli zjesť ryby a tak by tam mohli mat aj prirodzene stanovisko.

Feeder IV.

Je to sútok MD s bývalým výtok mestskej kanalizácie z BA. Počas prvej rybačky som samozrejme počúval od okoloidúcich ako by tie ryby nejedli že smrdia a je z nich cítiť aj Slovnaft, no keď som im sa snažil vysvetliť že ja ich lovím pre radosť a pre oddych a nie pre mäso tak na mňa trosku zvláštne pozerali. Nakoniec som tam absolvoval 4 rybačky s výsledkom, na túto dobu a na moje skúsenosti, s ktorým som nadmieru spokojný ale spať na začiatok a pekne poporiadku.

Na každú vychádzku som sa starostlivo vždy pripravil. Krmivo som mal dvoch príchuti Mušľa a Jahoda Feeder od Lastii. Chcel som ich porovnať ktoré bude lepšie na danú vodu v danej dobe. Nástrahy som tradične kukuričky a kostnákov no aj HOOK pelets 12 mm Indian Spice.

Počasie na prvej rybačke priam ideálne no pre mňa, slnko, bezvetrie akurát bolo chladnejšie aj vzduch aj voda mali asi 10 stupňov. Ranný príchod k vode, poctivé namiešanie krmiva. Na prvú rybačku som bral jahodové a prelial ho jahodovým aktivátorom pre silnejšiu pachovú stopu. Ryby ale nespolupracovali tak ako som si predstavoval a po 3h som mal na konte akurát par ťukancov. Na obed som to skúsil priamo v prúde, kde ku košíku som prihodil par krmoch gúľ. Netrvalo dlho a pekný razantný zaber ohýbal feederku až ku hladine.

Po krásnom súboji s na brehu ukázala moja prvá mrena.

Feeder II.

Vždy som počúval aké sú to bojovné ryby no kým človek neuloví nepochopí. Po domeraní a odfotení putovala späť do svojho živlu. Keď som si uvedomil aké veľké má ústa pochopil som že aj moje 12 mm pelety nie sú až také veľké ako som si myslel.

Feeder I.

Samozrejme hneď išli do vody a nesklamali do hodinu som mal na brehu ďalšie dve nádherné bojovne mreny. Jedna zabrala na peletu namočenú v jahodovom aktivátore a druha na peletu posílenu o ARÓMU ŠPECIÁL sweet corn. Už dávnejšie sa mi potvrdilo, že Lastia najlepšie funguje keď sa chute kombinujú a čím divnejšia kombinácia tým lepšia.

Feeder III.

Spokojný s dňom stráveným pri vode som odchádzal a tešil sa keď sa vrátim naspäť. Týždeň ubehol ako voda a ja som bol na tom istom mieste akurát voda už malo len 8,5 stupňa. Príprava rovnaká ako vždy akurát krmivo som zmenil. Teraz padla voľba na Feeder mušľa a zaliate ananásovým aktivátorom čo sa ukázalo ako správna voľba v daných podmienkach. Ryby reagovali na ňho hneď od začiatku. Podarilo sa mi uloviť 7 mrien od 55 do 66cm. Ta najväčšia mi dala neskutočne zabrať krásnych 15 min súboja kto z koho.

Feeder V.

Nakoniec som vyšiel víťazne z tohto súboja ja a už pózovala na brehu. Keďže celý čas som odlovil len na jeden prút tak som nástrahy striedal a tento krát to bolo 4:3 v prospech peletiek. Na pelety ryby reagovali rýchlejšie, keďže boli aromaticky výraznejšie ako kuku či kostňák. Ďalšie dve rybačky sa niesli v podobnom duchu, no odlišovali sa počasím.

Feeder VIII.

Teplota vody klesla na 6,5stupna a nad ňou pekne mrzlo vzduch mal -4 stupne. Avšak MD ukázal že ryby sa dajú loviť aj v takomto počasí a že pod vodnou hladinou sú rôzne druhy rýb. Po ochladení sa mi darilo uloviť aj plotice lesklé, jalcov tmavých či pekne červenice. Ryby vždy skôr dôverovali a reagovali na aromaticky silnejšie pelety ako na tradične nástrahy, mojim favoritom bola Hook peleta Indian spice a na ňom kvapka Arómy špeciál Sweet Corn.

Suma sumárum za 4 dni pri vode sa mi podarilo zdolať 21rýb od 48 do 66 cm a len par menších čo majú na svedomí peletky, že sa im menšie ryby vyhýbali. Feeder nie je len o kukurici či kostňákoch ale aj o silne prearomatizovaných menších nástrahách, ktoré dosahujú neraz lepšie výsledky.

Vzhľadom na to, že u nás už vody pomaly dostavajú ľadovú prikrývku, tak som zažil 4 nádherné dni pri vode a spoznal ďalšie druhy rýb osobne nie len z fotiek. Verím že čoskoro sa vrátim na MD ale teraz sa treba venovať aj škole:). Veď ryby sú ešte ako tak aktívne a MD snáď tak skoro nezamrzne.

Sme spoľahlivý predajca a katalóg tovaru na internete. Na Sportovyrybar.sk nájdete známe produkty od renomovaných výrobcov. Tovar je možné vyskúšať a vrátiť, ak by napr. nesedela veľkosť. Nakupovanie nebolo nikdy jednoduchšie. Vyberajte zo širokej ponuky tovaru na Sportovyrybar.sk.
Vyberajte z ponuky
36581
produktov
244
overených dodávateľov
Top akcie a zľavy na vybraný tovar
© Copyright 2018 - 2021 - 
Športovyrybár.sk