Je tomu už týždeň, čo som bol naposledy pri vode a ako vždy sa dostavil poriadny „absťák" isť niekam na ryby. Rýchly dohovor s parťákom Matesom a je rozhodnuté. Dohodli sme sa, že vyrazíme k jednej neďalekej vode. Aj keď môžeme isť len na jeden deň, ale lepšie ako nič.

Je sobota 14. apríla 5h ráno a my vyrážame k vode. Po chvíli sa ocitneme na brehu, ale úsmev nás prechádza, pretože všetky dobré miesta sú už obsadené. Neostáva nám nič iné ako si sadnúť tam, kde je aspoň trošku miesta pre naše prúty. Všetko máme rýchlo rozložené. Vždy, keď sa vydávam na takto krátko k vode, tak si vždy všetko nachystám deň dopredu. Nádväzce, krmivo atď.

Mivardi krmivo

Na tento rýchly lov som si zobral boilies z rady Excellent s príchuťou višňa, ktoré som si deň dopredu nasypal do vedra a polial aminoliquidom rapid v tej iste príchuti. Ďalej som si so sebou zobral svojho favorita z rady Rapid Champion Platinum Vyzutého Tondu, ktoré som taktiež zalial rovnakým aminoliquidom. Samozrejme nemohol chýbať ani method mix Rapid Champion, feedrové rapid peletky a plavačky rapid višňa, všetko od firmy Mivardi.

V rozmiestnení prútov a štýlu zakrmovania nebolo čo vymýšľať. Pred nami bolo dno tvorené z klasickej bahnistej vane, takže sme sa rozhodli stredové prúty hádzať kúsok od seba. Na tie budeme trošku viac kŕmiť višňovými guličkami a trochou method mixu. Krajné prúty vysunieme ďalej s guličnou Tondy a malou PVA pančuchou. Snáď by sa mohla oklamať nejaká tá väčšia rybka. Tak a všetko je na svojom mieste.

Neustále sme sledovali hladinu pred nami, či sa ukáže prítomnosť rýb. Práve táto činnosť je veľmi dôležitá pri takejto krátkej vychádzke. Ako náhle spozorujete na nejakom mieste aktivitu rýb, tak je najlepšie do tých miest nahodiť prút s nejakou atraktívnou nástrahou. Väčšinou sa skoro dočkáte záberu. Bohužiaľ pred nami bolo úplne mŕtvo, ani susedia, ktorí chytali na kŕmitka, nemali ani ťuk. Aktivita rýb bola na nule. Mates po chvíľke skúša nastražiť na viac zakŕmenom mieste malú feedrovú peletku spolu s plavačkou, všetko s príchuťou višňa. Ešte ich na chvíľku namočí v dipe a pridá malú PVA pančušku. Posiela túto pochúťku do vody a snáď uvidíme. Stále sa však nič nedeje. Čas nezadržateľne letí a nám sa skracuje doba vymedzená na lov.

Okolo obeda však svitá nádej. Matesovi prichádza jazda na feedrovú peletku. Na nič nečaká a zľahka prisekáva. Po chvíľke zdoláva malého šupináča, ktorý nám urobil aspoň malú radosť. Kapríka rýchlo púšťame a Mates znova posiela prút na svoje miesto. Sme nadšení, že sa to konečne prelomí. Opak je však pravdou. Celé popoludnie sme bez záberu.

Podvečer sa uvoľnilo miesto pri hrádzi. Pozorne sledujem hladinu, v zátoke pri hrádzi sa začínajú otáčať kapríci. Hovorím si, že je to naša cesta. Rýchlo všetko balíme a premiestňujeme sa na flek pri hrádzi. Svoj pravý prút nahadzujem ku hrádzi s guličkou višne a rozdrvenou višňou v pančuche. Na druhý prút dávam Tondu taktiež s pančuchou a nahadzujem pred betónovú stenu prepadu. Mates nabíja to isté a nahadzuje prút do zátoky pod previsnuté vetvy. Neubehlo snáď ani desať minút a mám opatrný záber na Tondu. Zľahka prisekávam. Mám ale smolu nakoľko sa ryba po chvíľke vypla. Na nič nečakám a posielam Tondu opäť na svoje miesto.

Asi po pol hodine má jazdu Mates na višňu. Sledujem ho ako zdoláva kapríka a v tom sa rozbieha aj môj prút s Tondou. Chvíľku tomu ani neverím. Hovorím si, že asi sa nám zamotali s Matesom prúty. Ale nie je tomu tak. Rýchlo prisekávam a zdolávame obidvaja. Po chvíľke máme oboch kaprov na podložke.

Kapor

Podaril sa nám krásny double lyscov. Matesov má odhadom tak 6-7kg a ten môj je trošku väčší tak 7-8kg. Zopár rýchlych fotiek a môžu kapríci opäť voľne plávať. Nakoniec nás voda za celodenné trápenie predsa len odmenila. Sme spokojní, Tonda s višňou opäť nesklamali! Rýchlo znova nahadzujeme naše prúty. Ryby však ako keby zmizli. Hladina je opäť ako zrkadlo a do tmy sme už záber nemali. Všetko sme zbalili a išli sme šťastní domov. Tak zase niekedy nabudúce vy naši kaprí kamaráti...

Za MIVARDI

Peter Hvězda ml.

Sme spoľahlivý predajca a katalóg tovaru na internete. Na Sportovyrybar.sk nájdete známe produkty od renomovaných výrobcov. Tovar je možné vyskúšať a vrátiť, ak by napr. nesedela veľkosť. Nakupovanie nebolo nikdy jednoduchšie. Vyberajte zo širokej ponuky tovaru na Sportovyrybar.sk.
Vyberajte z ponuky
36581
produktov
244
overených dodávateľov
Top akcie a zľavy na vybraný tovar
© Copyright 2018 - 2021 - 
Športovyrybár.sk