Písal sa deň 24.6.2011 a skoro ráno - samozrejme plne nabalení, sme sa v 4-člennej výprave (ja, mama, otec a brat) vybrali na 4-dňovú rybačku na Moravu. Aj keď je to len 6ha priehrada, nachádza sa tu veľa pekných veľkých rýb - najmä kaprov a jeseterov. Cesta na našu obľúbenú priehradu trvala takmer 2 hodiny, ale dočkali sme sa. Konečne po 3-mesačnom plánovaní a jednom posune termínu (kvôli pracovným povinnostiam) sme dorazili na naše horúce lovné miesto, ktoré sme si vopred rezervovali. Vybaľovanie všetkých potrebných vecí na lov bolo dlhé, ale po postavení prístrešku sme konečne nahodili naše prúty s nástrahami do vody. Počasie bolo aj napriek blížiacim sa letným prázdninám príjemné - polooblačné, podmienky na lov ako stvorené. Teplota cez deň sa pohybovala okolo 20 stupňov a fúkal mierny vietor, ktorý ryby nútil k aktivite.

Na prúty sme nastražili pelety halibut s priemerom - 16 - 20 mm, ktoré sa nám veľmi dobre osvedčili - ako vždy. Zo začiatku bolo potrebné kŕmením dotiahnuť ryby na naše lovné miesto, preto sme peletami v intervaloch 3 hodín stále prikrmovali. Postupne sa začali ryby sťahovať na naše lovné miesto a začali sa kŕmiť na nami ponúknutých dobrotách. Prvá ryba sa ocitla v podberáku už po 3 hodinách lovu a bol ňou štartovný - 55 cm kaprík...na začiatok dobré. S pribúdajúcim časom sa začali ozývať aj väčšie kapry a taktiež jesetery, ktoré sú na tejto priehrade hojne zastúpené. Nakoľko sa hlavne špecializujeme na nočný lov, náš čas mal ešte len prísť...a tak sa aj stalo. Ešte pred polnocou sa ozvali prvé jesetery okolo 100cm a 2 kusy nad 110 cm, ktoré nám dali riadne zabrať.

Rybačka v čechách

Po nich nasledoval kaprík - 65 cm a dokonca aj boleň 70 cm, ktorý zabral tesne nad ránom. Prvá noc nám priniesla 10 rýb, s čím sme boli spokojní. V priebehu ďalšieho dňa - sobotu sa nám podarilo uloviť zopár kapríkov - cca. 60 cm a jesetery okolo 100 cm,ale s pribúdajúcim časom a blížení ďalšej noci sa aktivita rýb zväčšovala.

Rybačka v čechách

Rybačka v čechách

Najprv sa nám podarilo uloviť malú 50cm šťuku na peletu a taktiež pstruha okolo 40cm, ale potom brali len jesetery a kapry. Bolo to s príchodom nedele, keď sa nám podarilo uloviť aj väčšie kusy - 122cm a 127cm jesetery a kapry okolo 70cm. Nedeľa bola najlepší deň, čo sa týka úlovkov, lebo sa nám podarilo uloviť aj kaprov o hmotnosti 11kg a dĺžke 77cm, 87cm - 13kg, 90cm - 14,5kg, 91cm - 15kg. Taktiež jesetery - 127cm a 129cm. Pondelok sa niesol v duchu lovenia menších kaprov a jeseterov, ktorí brali spoľahlivo...asi o 15-tej hodine sme náš lov ukončili a po zbalení všetkých vecí sme sa pobrali späť domov s dobrým pocitom, že opäť sa sem vrátime. Na našej výprave sa nám podarilo uloviť 47 rýb - z toho 19ks jeseterov a 24ks kapra. Všetky ryby sme opatrne vrátili späť do vody - nakoľko nás baví športový rybolov 🙂

Petrov zdar

Rybačka v čechách

Rybačka v čechách

Sme spoľahlivý predajca a katalóg tovaru na internete. Na Sportovyrybar.sk nájdete známe produkty od renomovaných výrobcov. Tovar je možné vyskúšať a vrátiť, ak by napr. nesedela veľkosť. Nakupovanie nebolo nikdy jednoduchšie. Vyberajte zo širokej ponuky tovaru na Sportovyrybar.sk.
Vyberajte z ponuky
36581
produktov
244
overených dodávateľov
Top akcie a zľavy na vybraný tovar
© Copyright 2018 - 2021 - 
Športovyrybár.sk