Tak ako pri iných druhoch lovu, aj pri love na feeder si musíme nájsť správne lovné miesto. Začnime tým, že si nájdeme tú správnu feedrovú vodu. Aké predpoklady má takáto voda spĺňať?

Vychádzajme z toho že touto technikou budeme loviť prevažne biele ryby, takže vo vode kde ich budeme loviť, by malo byť dostatočné množstvo bielych rýb. Bohužiaľ nie je žiadne pravidlo, podľa ktorého by sme určili, koľko bielych rýb sa vo vode nachádza. Skúsme sa však zamerať na menšie vody, ktoré majú rozlohu do 20 hektárov. Ja som pri potulkách s feedrom narazil na revíry, kde som mal záber hneď po dopade háčika na dno, ale zase naopak boli aj také, kde som sa musel veľmi snažiť a premýšľať, aby som chytil nejakú rybu. Správna vodná nádrž, resp. rieka či potok, zvyšujú predpoklad úspechu.

Rieka

Ak sme si už vybrali vodu, na ktorej budeme loviť, vyberieme si úsek, kde je najväčší predpoklad úspechu uloviť rybu (väčšie množstvo rýb). V prvom rade sa vyhneme miestam blízko hrádzí, pretože tu býva strmý breh a dno je posiate veľkými skalami. Takéto miesta sú mimoriadne vhodné pre lov s plavákom, nie však na feeder. Taktiež by som nevyhľadával príliš bahnité dno, kde nám môže košík s háčikom zapadnúť do bahna. Ideálnym miestom je teda mierne bahnité až piesčité dno, ktoré je dostatočne tvrdé na to, aby nám koncová udica nezapadla. Dôležitá je aj hĺbka vody v mieste, kde sa bude naša nástraha nachádzať. Najlepšie sa loví v hĺbke okolo 3m. V tejto hĺbke je možné stiahnuť správnym kŕmením rybu aj zo stĺpca vody, keď pri väčšej hĺbke by sme sa museli spoľahnúť len na spodné ryby, resp. na ryby, ktoré sa budú práve v tom čase pohybovať ponad dno. Snažme sa o to, aby sme udicu nenahadzovali na miesto, ktoré je zarastené trávou alebo tam, kde sa nachádzajú vysoké trsy tráv a rias. Tým by sme si zbytočne zvýšili šancu na odtrhnutie ryby, alebo celej koncovej udice. Môžeme však skúsiť nahadzovať blízko, t.j. 2-3 metre, od takýchto trsov tráv, je tu predpoklad, že sa práve blízko takéhoto porastu budú ryby zdržiavať. Ak je dno problematické (bahnité, na dne sa nachádzajú hnijúce listy popadané zo stromov), skúsime nástrahu zdvihnúť od dna pridaním malej polystyrénovej guličky na ramienko háčika.

Autor

V prúdiacej vode vyhľadávame lovné miesto podľa rýb, ktoré sa na danom toku nachádzajú. V pomaly tečúcich vodách platia podobné pravidlá ako v stojatých vodách, ak lovíme v rýchlejšie tečúcej vode, lovné miesto volíme v pomalších partiách, v spätných prúdoch, skrátka tam, kde predpokladáme výskyt ryby.

team GARANTBAITS Ladislav Hlatky

Sme spoľahlivý predajca a katalóg tovaru na internete. Na Sportovyrybar.sk nájdete známe produkty od renomovaných výrobcov. Tovar je možné vyskúšať a vrátiť, ak by napr. nesedela veľkosť. Nakupovanie nebolo nikdy jednoduchšie. Vyberajte zo širokej ponuky tovaru na Sportovyrybar.sk.
Vyberajte z ponuky
36581
produktov
244
overených dodávateľov
Top akcie a zľavy na vybraný tovar
© Copyright 2018 - 2021 - 
Športovyrybár.sk