Pokračovanie článku V jednoduchosti je krása I. Pozri tu.

Voda

Lokalita č. 2: V polke Novembra, keď bolo počasie podstatne horšie, sme sa vybrali na moju „domovinu" čo sa jazier týka. Bol som tu doma, vedel som do čoho idem. Je tu zopár rýb nad 10 Kg, no chytajú sa veľmi ťažko. Cez leto som tento revír navštívil, ale chytil som iba jedného 6 Kg kapra. Je to neskutočne ťažká voda, ale napriek tomu som sa sem vrátil s cieľom skúsiť uloviť nejakého väčšieho krásavca. Tentokrát sme zvolili boilies zo zmesky Mystic+ A.C. Mystic, Robin red + A.C. Brusinka a do tretice Korenený tuniak + A.C. Višeň. Osobne som zvolil tieto príchute preto, lebo každá jedna mi dobre fungovala v studenej vode a bol som zvedavý, ako to bude teraz.

Na miesto sme dorazili okolo obeda a plánovali sme byť do 20:00. Počas výpravy sme nachytali zopár menších kaprov do 3 Kg, ktorí boli nesmierne bojovní a jedna väčšia ryba sa vypla. Bolo to spôsobené mojom prílišne rýchlou reakciou a rybu som pravdepodobne zle zasekol a pri brehu spadla. Trošku ma to štvalo pretože to bola ryba nad 10 Kg a zabrala na zmesku Mystic + A.C. Mystic a na moju „letnú" montáž. Na zjemnenú montáž sme mali zábery od menších rýb, ale takisto aj na montáž so stuženou šnúrkou. Náš lov sa pomaly chýlil ku koncu, tak sme sa pobalili a začali konštatovať, že aj napriek neuloveniu krajšej ryby sme boli radi, že sme v tak studenej vode dosiahli aktivitu menších rýb a taktiež jednej väčšej.

V našom teste sa evidentne osvedčilo pravidlo, že rybám nevadí hrúbka nádväzca, či veľkosť háčiku. Používal som montáž, ktorú používam celoročne a nepoznal som v tom rozdiel. Riadim sa heslom „v jednoduchosti je krása" a myslím že moja „letná" montáž pôjde so mnou do dôchodku. Podľa mňa nie je potrebné používať rôzne krúžky, rovnátka a iné komponenty, ktoré môžu ale nemusia fungovať tak, ako by sme chceli. Je to podľa mňa drahé a zbytočné! Pokiaľ ryba na našom lovnom mieste je, tak zaberie, či tam je „stuženka" alebo „pletenka", ale pokiaľ tam ryba nie je, tak môžem robiť čokoľvek ale záberu sa nedočkám. Veľa ľudí hľadá okamžite príčinu a buď je na vine montáž, značka boilies, prípadne si rybári myslia že keď „presedlajú" na inú značku, že sa im podarí nachytať viac rýb. Niekedy to tak býva ale pre mňa neexistuje dobrá, či zlá guľa. Ak guľu viem použiť v daných podmienkach, tak môžem myslieť aj na pekný úlovok. Neúspešným rybárom môžem poradiť iba toľko, nech sú trpezliví aj po viacero neúspechoch.... raz sa tá Vaša vysnívaná ryba ocitne u Vás na podložke, budete si ju môcť poťažkať a pustiť spať do vody! Petrov zdar.

Denis Daniel a Viktor Varga JET Fish Team Slovakia

Sme spoľahlivý predajca a katalóg tovaru na internete. Na Sportovyrybar.sk nájdete známe produkty od renomovaných výrobcov. Tovar je možné vyskúšať a vrátiť, ak by napr. nesedela veľkosť. Nakupovanie nebolo nikdy jednoduchšie. Vyberajte zo širokej ponuky tovaru na Sportovyrybar.sk.
Vyberajte z ponuky
36581
produktov
244
overených dodávateľov
Top akcie a zľavy na vybraný tovar
© Copyright 2018 - 2021 - 
Športovyrybár.sk