6.4 sme vyrazili na 7 hodinovú rybačku na súkromný revír na juh Slovenska. Revír už dobré poznám lebo som tam chodil pravidelne 6 rokov. Jazero bolo akurát trochu zdvihnuté. Na tomto jazere je rekord 27 kg kapor, čiže motivácia bola veľká.

Rozkŕmil som si najprv miesto asi 7 metrov od brehu boiliami Patentka. Na tomto jazere sú totižto pri brehu zrazy a vietor fúkal akurát tak, že ryby a potravu to nahromadilo na ten zraz. Tomuto miestu som veril, ale po 5 hodinách bez pípnutia som radšej vytiahol, aby som nemrhal časom.

Skúsil som jeden fígel určený presne na silno prechytávané revíry. Nekŕmiť vôbec, iba do PVA. Presne to som urobil, pod háčik som dal peletu Squid Crab a do PVA asi 3 pelety a jednu rozrezanú boiliu Patentka. Nahodil som pred seba asi 40 metrov k rákosiu. Išiel som sa prejsť okolo jazera...

Keď som sa vrátil tatino mi povedal, že som mal jazdu ale nestihol zaseknúť. Nahodil som na to isté miesto. Už som ani nedúfal, že niečo príde a v tom jazda ako sa patrí, našťastie som stál meter od udice. Kapor moc nebojoval a bolo cítiť, že je väčší lebo netrhal tak hlavou. O 5 minút som ho mal v podberáku.

Kapor rybničný - osobný rekord

Dal som ho rýchlo na podložku a dezinfekoval som mu ranky na tele. Na rad prišlo váženie... Na váhe sa ukázalo 10,25 kg .V tú chvíľu som sa veľmi potešil.

Kapor rybničný - dezinfekcia

Bol to moj osobák a zasa s tohto jazera. Pustil som ho do vody zo slovami: „Do skorého videnia kaprík." Hneď potom sme zbalili a odišli domov. Celkom vydarený začiatok sezony.

Sme spoľahlivý predajca a katalóg tovaru na internete. Na Sportovyrybar.sk nájdete známe produkty od renomovaných výrobcov. Tovar je možné vyskúšať a vrátiť, ak by napr. nesedela veľkosť. Nakupovanie nebolo nikdy jednoduchšie. Vyberajte zo širokej ponuky tovaru na Sportovyrybar.sk.
Vyberajte z ponuky
36581
produktov
244
overených dodávateľov
Top akcie a zľavy na vybraný tovar
© Copyright 2018 - 2021 - 
Športovyrybár.sk